Greqia do të hapë kufinjtë e saj për turizmin në 15 qershor. Lajmin e ka bërë kryemiistri grek Kiryakos Mitsotakis teksa fliste në një samit të përbashkët me të tjera vende të ballkanit, për të shfrytëzuar perspektivat e këtyre vendeve pas pandemisë së këtyre vendeve.

Kryeministri grek tha se do të hapen kufinjtë në fillim të qershorit për udhëtimet e bizneseve, ounëtorëve sezonal dhe për të anëtaret e familjeve që banojnë në vende të tjera.
Ai ka sqaruar që hapja e kufinjve turistikë do të jetë në 15 qershor.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb