Parlamenti grek ka ratifikuar marrëveshjen për njohjen e patentave me Shqipërinë.

Vendimi është marrë ditën e sotme dhe iu jep të drejtë të gjithë qytetarëve shqiptarë dhe grekë të përdorin patentat në të dyja vendet.

Kështu, patentat shqiptare do të njihen në Greqi dhe anasjelltas.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb