GREQI

Greqia ka mohuar që të ketë një takim Erdogan-Mitsotakis së shpejti në New York. Gazeta ProtoThema shkruan se sipas qeverisë greke nuk ka në rend dite një takim për të cilin pretendon Presidenti i Turqisë, ndërkohë që dhe vetë një javë më parë kryeministri grek e ka mohuar.

Nuk dihet se çfarë fshihet mbrapa deklaratave të Erdogan, por ai shpalli hapur kundërshtinë për vendimin e EUMED9.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb