Një dridhje sizmike me magnitudë 3.1 të shkallës Rihter u regjistrua në Lamia , në orën 23:21.

Tërmeti kishte një thellësi fokale prej 10 km, sipas zgjidhjes automatike të Institutit Gjeodinamik të Athinës.

Greqiaaa

Prej ditësh Greqia është goditur nga disa tërmete duke shqetësuar jo pak qytetarët dhe ekspertët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb