Brigjet e Greqisë vazhdojnë të dridhen nga lëkundjet e tërmetit. Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmet me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter goditi zonën e Pylos.
Epiqendra e tërmetit ishte 93 km në jug të Pylos, ndërsa thellësia fokale ishte 10 km.

Termet

Greqia prej ditës ndodhet në një aktivitet të lartë sizmik. Ishulli i Krtës ka qenë zona më e prekur e cila është goditur nga 2 tërmete të fortë duke lënë pas viktima dhe dëme të shumta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: