Greqia është goditur sërish nga një tërmet me madhësi 3.9.

Sipas mediave greke lëkundja u regjistrua në 17:33 me thellësi 10 km, ndërsa vendndodhja është 28 km në jug të Ikaria.

Prej disa ditësh Greqia është përfshirë nga një sërë lëkundjesh me magnitudë mbi  4.  Edhe pse ekspertët janë shprehur se nuk ka vend për shqetësim, këto lëkundje kanë shkaktuar paniuk tek qytetarët.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb