Sërish tërmet në Greqi. Mediat fqinje raportojnë se lëkundje sizmike me magnitudë 3.7 të shkallës Rihter janë ndjerë në orën 10:22 të mëngjesit të së dielës pranë Kretës.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra ishte 75 kilometra në jug të Chrysi Lassithi dhe thellësia fokale e tij ishte 9.4 kilometra.

Për fat të mirë, nuk është raportuar as për të lënduar dhe as për dëme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb