Greqia është përfshirë nga moti i keq. Nga rrëshqitjet e dheut është mbyllur autostrada Patras-Korinth në Aigios. Për pasojë qindra drejtues mjetesh kanë mbetur të bllokuar në automjete.

https://www.youtube.com/watch?v=iElYpUINd74

Reshjet e dendura të shiut shkaktuan rrëshqitje dheu në kilometrin e 162-të të rrugës nacionale Patras-Athinë, shkruajnë mediat greke.

Stuhia e fortë e breshrit shkaktoi rrëshqitje dherash në zonën e djegur gjatë verës, si pasojë e ndërprerjes së trafikut nga rruga me pagesë Eleonas deri në kryqëzimin e Kalavritës në Autostradën e re Kombëtare, me drejtim të Athinës.

Një tjetër zonë e prekur nga reshjet e shumta tëshiut është ajo e Akaisë dhe Kleitorias.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb