GREQI

Njëzet e një raste të reja të koronës SARS-CoV-2 janë   konfirmuar në 24 orët e fundit në Greqi, 19 prej të cilave përfshijnë raste të njohura të çështjeve: Këto janë raste që janë zbuluar gjatë gjurmimit të rasteve tashmë të njohura në vendbanimin Rom në Nea Smyrni, Larissa.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 2,873, nga të cilat 55.2% janë burra . Nga këto, 612 (21.3%) konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 1446 (50.3%) kanë të bëjnë me një rast të njohur tashmë.

Siç njoftoi përfaqësuesi i Ministrisë së Shëndetësisë, Profesor Sotiris Tsiodras , 19 persona po trajtohen tw intubuar. Mosha mesatare e tyre është 72 vjet, ndërsa 6 (31.6%) janë gra dhe pjesa tjetër janë burra. 89.5% kanë një sëmundje themelore ose janë mbi 70 vjeç. 98 pacientë janë larguar nga ICU . Ndwrkohw wshtw regjistruar edhe 1 vdekje duke shkuar nw 169 numri. Janë testuar gjithsej 147,958 mostra klinike .

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb