GREQIA

Greqia regjistron 268 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Kjo shënon një rritje krahasuar me një ditë më parë, por përsëri shumica e rasteve vijnë nga Athina.

Plot 197 raste ishin vetëm në rajonin e Atikës, teksa Janina si qytet i dytë me më shumë të infektuar kishte 12. Selaniku shënoi rekord pozitiv me 4 raste të reja.

Ndërkohë pavarësisht masave lokale të marra për Athinën, nuk po jepen rezultatet e pritshme, por qeveria s’ka përjashtuar mundësinë e një ”Lock-Down” të dytë vetëm për kryeqytetin.

Ndërkohë sot pati gjithashtu dhe 4 viktima në Greqi nga COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb