GREQI

Greqia ka regjistruar 2 mijë e 760 raste të reja me COVID-19. Varianti Delta po jep efektet në vendin fqinj teksa piku pritet të arrihet në mes të muajit gusht.

Në këtë ditë të fundit të korrikut ra në sy rritja e viktimave. 17 pacientë humbën jetën nga COVID-19. Atika vijon ti prijë rasteve të reja me 948 të infektuar, ndjekur nga Selaniku me 258.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb