GREQI

Greqia ka pësuar një rënie të rasteve me COVID-19 por kësaj radhe shumica e tyre kanë qenë raste të brendshme.

Nëntë raste ishin të importuara në 24 orët e fundit, teksa 4 u pikasën në pikat kufitare kurse 5 ishin të cilët kryen testimin me dëshirë vullnetarisht.

Ndërkohë 8 raste u shënuan në Attika,  në Selanik, 2 në Grevena, 1 në anthi, 1 në Kostur dhe 1 në Paros.

Greqia është në sezon turistik teksa tashmë do të fillojnë edhe fluturimet me Britaninë dhe Suedinë, vende nga ku prêt shumë turistë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb