Edhe në Greqi situata e Covid-19 duket se ka dalë jashtë kontrollit. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit 105 qytetarë kanë humbur jetën. Po ashtu janë regjistruar 7287 raste të reja me Covid-19.

Numri i pacientëve të intubuar është rritur në 608, ku 503 prej tyre janë të pavaksinuar.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 886.207.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: