Greqia ka regjistruar sërish shifra të larta të infektimeve me Covid-19.  Ministria e Shëndetësisë bën me dije se rastet e reja të konfirmuara laboratorike me sëmundje të regjistruara në 24 orët e fundit janë 6590. Numri i përgjithshëm i rasteve është 1.070.833

Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 58 , ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 20.350 vdekje. 95.2% kishin

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: