Greqia ka regjistruar shifra të larta me koronavirusi.

Vetëm në 24 orët e fundit vendi ka shënuar 3, 164 të prekur, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 697, 003 të prekur.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 43 pacientë kanë humbur jetën.

Që nga fillimi pandemisë janë shënuar 15, 418 viktima, 93,3% et ë cilëve kishin sëmundje shoqëruese dhe i përkisnin grupmoshës mbi 70-vjeç.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se numri i pacientë në intubim është 347, të moshës 66 vjeç.

Sakaq 3,249 pacientë janë shëruar që nga fillimi i pandemisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: