GREQI

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173.

Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar 10 raste të reja dhe pritet që numri së shpejti të kapë 2 mijë e 900.

Tashmë Greqia ka vetëm 18 të intubuar në spitale me COVID-19 teksa pret nisjen e sezonit turistik veror.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb