GREQI

Greqia ka tejkaluar për herë të parë shifrën e 1 mijë të infektuarve pasi në 24 orët e fundit u regjistruan 95 raste të reja.

Po ashtu tashmë janë shënuar 32 viktima nga koronavirusi teksa mosha mesatare e 1 mijë e 61 të prekurve është 66 vjeç.

Greqia deri më sot ka kryer më shumë se 14 mijë e 363 teksa me një vendim të sotëm janë mbyllur të gjitha aeroportet greke.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb