Disa rajone të Greqisë prej ditësh janë përfshirë nga flakët të ciilat kanë djegur mijëra hektarë pyje.

Ditën e sotme në zonën e Epidaurusit dhe Halkidiki zjarrëfikësit akoma po vazhdojnë betejën me flakët të cilat kanë shpërthyer në orët e paradites.

Forcat zjarrëfikëse kanë kërkuar edhe ndihmë nga ajri ku një helikopter po ndihmon pasi zjarri është duke u zhvilluar në vende të paarritshme

 

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb