Disa rajone në Greqi prej ditësh janë përfshirë nga flakët ku erërat e forta që fryjnë e kanë bërë më të vështirë shuarjen e tyre.

Mesditën e sotme një zonë e agropylltarisë midis Spathovouni dhe Kalentzi në Korint është përfhirë nga flakët ku 129 zjarrfikës po veprojnë në vendngjarje me 25 automjete dhe tetë divizione këmbësorie, një nga ajri deri në perëndim të diellit, të ndihmuar nga tre helikopterë dhe nëntë aeroplanë.

Ndërkohë puna e shuarjes është e vështirë për shkak të erërave të forta që fryjnë në zonë por edhe për shkak të morfologjisë së tokës pasi ka shumë përrenj.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: