GREQI

Greqia vijon të rihapet ekonomikisht pas një bllokimi prej thuajse 10 javësh tashmë. Ditën e djeshme u hapën dyqanet, teksa në shkurt qeveria planifikon të rihapë kafenetë dhe restorantet.

Rihapja e tyre do të bëhet më datën 1 sipas planifikimit, me orare të limituara dhe numër të kufizuar klientësh.

Shifrat e fundit në Greqi këtë vit janë më të lehtësuara teksa autoritetet kanë vendosur që të lirojnë masat, por duke lënë hapur mundësinë e rikthimit të tyre në rast se situata me pandeminë agravon.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb