Këngëtarja Greta Koçi është një ndër artistet që prej vitesh ka qëndruar e suksesshme në estradën shqiptare. Ndonëse viteve të fundit ajo nuk ka qenë shumë aktive në muzikë, publiku e dëshiron atë në skenat e koncerteve. Tashmë është rikthyer dhe momentalisht po shijon dhe suksesin e këngës më të fundit “Motra ime”.

Artistja duket se ka gjetur pak kohë për ndjekësit e saj, të cilëve u dha mundësinë t’i drejtonin pyetje në Instastory. Ajo i lejoji ndjekësit të shtronin pyetje rreth karrierëss së saj muzikore për gjëra të cilët ata nuk i dinë.

Të gjithë e mbajnë mend besoj këngën hit të artistes të publikuar shumë vite më përpara “Pije Detin” e cila dëgjohet ende sot e kësaj dite. Mirëpo publiku mund ta dojë këngën por nuk ndodh e njëjta me Gretën.

Një ndjekës e ka pyetur këngëtaren se cila është ajo këngë që e ka publikuar por nuk i ka pëlqyer dhe Koçi ka dhënë përgjigjen e papritur për ndjekësit kur zbuloi se kënga që nuk i pëlqen është “Pije Detin”.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Pyetje: Cila është ajo këngë që e publikuar por nuk të pëlqen ty?

Greta: ‘Pije detin’. Kërkoj ndjesë sepse autorët janë profesionistë të vrtetë dhe autorë të qindra hiteve, por mbase atëherë ishte kohë tjetër dhe kënga ishte super ok. Sot nuk më pëlqen hic po hic.

Këngëtarja prej vitesh jeton mes Shqipërisë dhe Vienës, ajo gjithashtu gjatë një interviste televizive ka pohuar se tashmë është martuar dhe ka një jetë të re në Vjenë. Artistja tha se është shumë e lumtur, dhe se bashkëshorti i saj është me origjinë shqiptare.

“Është zyrtare që unë po jetoj në Vjenë, por e kam zyrtarizuar dhe çështjen e zemrës. Unë jam martuar tashmë dhe jetoj së bashku me bashkëshortin tim në Austri. Më duket sikur po marr frymë më lirisht.Është një fazë që po jetoj dhe jam jashtëzakonisht shumë e lumtur. Djali e bën jetën e vetë këtu, por më origjinë është shqiptar”, u shpreh këngëtarja në një intervistë./Panorapaplus

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb