KAPSHTICE- Bllokohet sërish Pika Kufitare e Kapshticës. Shkak është bërë greva e përsëritur e fermerëve grekë.

Mësohet se dogana do të jetë e bllokuar nga ora 11:00-13:00. Sakaq, qytetarët janë lajmëruar vetëm në momentin e fundit, ndërsa atyre tashmë u duhet të presin në radhë për të kaluar kufirin.

Pak ditë më parë, fermerët grekë u hodhën në protstë, duke paralizuar kështu punën në këtë pikë kufitare.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: