“E kam shumë të qartë se ku do të luaj Griezmann sezonin e ardhshëm, e di që në mars, te Barcelona”. Kjo deklaratë e Migeul Angel Gli Marin, drejtori i deleguar i Atletico Madrid, bëri që të gjithë të flasin me siguri për të ardhmen e sulmuesit francez.

Mundo Deportivo
Mundo Deportivo

Mediat spanjolle i kanë bërë jehonë deklaratës së Gli Marin, por në Britani kanë një tjetër version. Asgjë nuk është mbyllur për sa i përket se ku do të luaj Griezmann sezonin e ardhshëm, për më tepër që Barcelona ende nuk ka paraqitur një ofertë zyrtare në dyert e Atleticos, thjeshtë kanë marrë premtimin nga klubi por gjërat mund të ndryshojnë shume dhe shpejt përballë një ofertë të fundit të ardhur nga Man.United.

The Sun
The Sun

Sipas “The Sun”, “djajtë e kuq” janë të gatshëm të investoj 95 milion paund për të blerë kartonin e biondit francez. Akoma dhe më joshëse është oferta e tyre për kampionin e botës, 500 mijë euro në javë, një ofertë e parezistueshme për të dy palët si për Atleticon ashtu dhe për vetë Griezmann. Përballë këtij fakti, drejtuesit e Barcelonës janë alarmuar pasi jo vetëm Man.United por dhe PSG nuk e ka thënë ende fjalën e fundit për Griezmann.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb