Situata rreth termocentralit bërthamor Zaporizhzhia nuk po përmirësohet, armiqësitë po intensifikohen atje, tha Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike (IAEA) Rafael Grossi në një konferencë për shtyp pas inspektimit të termocentralit.

Natyrisht, situata nuk po përmirësohet; përkundrazi, armiqësitë rreth këtij territori janë duke u intensifikuar, tha ai.

Grossi deklaroi gjithashtu se duhet të merren të gjitha masat e mundshme për të mbrojtur termocentralin bërthamor nga çdo lloj sulmi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb