SARANDË

Gruaja 35-vjeçare, e cila u hodh bashkë me foshnjën nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë është jashtë rrezikut për jetën.

Kështu deklaron spitali i Sarandës, teksa thekson se foshnja është në gjendje të mirë shëndetësore. Si nëna dhe fëmija janë nën kujdesin intensiv të mjekëve.

“Lidhur me ngjarjen e rëndë të nënës së re dhe foshnjës në Maternitetin e Sarandës, ju informojmë se, nenës dhe foshnjës i është dhënë menjëherë ndihma e parë shëndetësore nga ekipi mjekësor i spitalit.


Pas vlerësimit klinik, gjendja shëndetësore e foshnjës paraqitet mire dhe pa probleme.
Pas ekzaminimeve mjekësore të kryera rezulton se nëna ka disa fraktura, por është jashtë rrezikut për jetën.
Nëna dhe foshnja janë duke marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor në Spitalin e Sarandës nën kujdesin intensiv të mjekëve”, deklaron spitali.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: