Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut Nikola Gruevski përmes një statusi në “Facebook” ka një porosi për qeverinë e re në Shkup.

Ai ka folur rreth përurimit të autostradës së re Shkup-Shtip, duke thënë se ky projekt ka qenë projekt i qeverisë së drejtuar prej tij VMRO-DPMNE.

Gruevski thotë me ironi se qeveria e re ka një detyrim, që autostradën që e ka përuruar dhe më pas ndërtuar qeveria e tij, të mund ta gjejë të padëmtuar.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb