Policia e Lushnjes ka arrestuar në flagrancë shtetasin E.T, 21 vjeç, banues në Lushnje si dhe ka filluar procedimi penal për vëllain e tij, shtetasin F.T, 19 vjeç.

Të dy vëllezërit janë konfliktuar me shtetasin L.Z, 54 vjeç, ku gjatë këtij konflikti shtetasi E.T duke u nisur nga motive të dobëta ka qëllur shtetasin L.Z me një dorezë metalike (përforcues grushti) e cila është sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Shtetasi L.Z ka marrë ndihmë mjekësore në Spitalin e Lushnjes dhe aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën .

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Prodhim, mbajtja apo shitja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Plagosje e lehtë me dashje”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb