Debati për buxhetin, ka shkaktuar një përplasje mes deputetësh në parlamentin turk. Në përplasje fizike janë përfshirë deputeti i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (Në pushtet) dhe partisë kryesore opozitare, Partisë Popullore Republikane

Një deputeti i Partisë Popullore Republikane, iu drejtua ministrit të Brendshëm, Suleyman Soylus teksa e pyeti për Sezgin Baran Korkmaz, një biznesmen turk që është i burgosur në Austri, i cili përballet me një sërë akuzash në Turqi dhe SHBA, duke përfshirë pastrim parash, ryshfet dhe mashtrim.

Më shumë deputetë iu bashkuan debatit, i cili u përshkallëzua në fjalosje dhe ofendime verbale. Pas sharjeve të ndërsjella të deputetëve, filloi edhe përleshja me grushte e shtyrje. Më pas, seanca u ndërpre…

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb