Pep Guardiola ka bërë një veprim qesharak në përballjen e Manchester Cityt ndaj Arsenalit në FA Cup.

Citizens ishin duke humbur 1-0 në gjysmëfinale të garës së dytë më të madhe në Angli, derisa trajneri spanjoll kishte nevojë të komunikonte me asistentin e tij.

Por, Guardiola nuk kishte shikuar filimit të karrigia e tij për të ditur nëse asistenti i tij ishte ulur afër.

Në momentin që spanjolli e pa se askush nuk ishte i ulur afër tij, ai e vazhdoi bisedën vetëm me karrigen, për të krijuar kështu një situatë qesharake.

Manchester City humbi 2-0 në udhëtim te Arsenali, me këta të fundit që kaluan në finale të FA Cup fal dy golave të Pierre-Emerick Aubameyang.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: