GUATEMALË

Përplasja mes një autobusi dhe një kamioni në qytetin Gualán shkaktuan vdekjen e 21 personave, mes të cilëve 7 fëmijë si dhe 11 të plagosur.

Sipas autoriteteve është ende e paqartë shkaku i aksidentit ndërsa grupi hetimor po punon për të zbardhur ngjarjen.

Aksidenti tragjik ndodhi 168 kilometër larg kryeqytetit të vendit, Guatemala.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb