Nga: ENEIDA CAKERRI

250 gr gjalpë
150 gr sheqer pluhur
300 gr miell

Përziejmë gjalpin në temperaturë ambienti me sheqerin dhe shtojmë miellin. Ngjeshim brumin dhe e lëmë të pushojë. U japim formë dhe i pjekim me 160 gradë për 20 minuta.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: