Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Portugali ku autobusi i ekipit të Benfikës është sulmuar nga një grup tifozësh të cilët nuk e kanë pritur mirë barazimin 0-0 përballë Tondela.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Sulmi ka ndodhur gjatë momentin kur autobusi është afruar me qendrën stërvitore në Setubal. Si pasoje e sulmit me gurë dhe me sende të forta janë dëmtuar dy lojtarë të ekipit, Weigl dhe Zivkovic, raportojnë mediat në Portugali.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb