Ashtu siç është paralajmëruar më herët, gushti do të jetë muaji i vaksinimit të hapur për grupmoshën mbi 18-vjeç në vendin tonë.

E për të kujtuar këtë fakt, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu i ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen për të mbrojtur shëndetin e tyre dhe të afërmve. Përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”, Manastirliu sqaron se qendra e vaksinimit do të jenë të hapura nga ora 08:00 deri në 20:00.

Ndërkaq, me kartën e identiteti çdo qytetar mund të paraqitet me kartën e identitetit në qendrën më të afërt shëndetësore për të kryer vaksinën anti-Covid.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: