Gwyneth Paltrow është thirrur në gjykatë dhe akuzohet për plagosjen e rëndë të një burri në një aksident me ski në Utah në vitin 2016.

Pensionisti Terry Sanderson po padit yllin, duke pretenduar se ajo ra mbi të në Deer Valley Resort në Park City, duke i shkaktuar atij “dëmtim të trurit, katër brinjë të thyera dhe lëndime të tjera të rënda”. Paltrow ka kundërshtuar, duke pretenduar se ai e goditi atë “në të gjithë trupin”.

Padia, e depozituar në vitin 2019, pretendon se aktorja ka bërë ski “jashtë kontrollit” dhe ka goditur Sanderson, i cili gjithashtu po bënte ski. Sanderson pretendon se e la në dëborë dhe u largua. Një instruktor skish që po stërvitej me Paltrow thuhet se e pa Sanderson të plagosur, por nuk u përpoq ta ndihmonte. Trajneri gjithashtu akuzoi Sanderson se shkaktoi aksidentin me një “raport të rremë”.

Sanderson po kërkon 300,000 dollarë dëmshpërblim, pasi ka hequr dorë nga një padi e mëparshme prej 3.1 milionë dollarësh. Paltrow gjithashtu pritet të dëshmojë gjatë gjyqit tetë-ditor që do të hedhë dritë mbi atë që ndodhi në të vërtetë atë ditë dhe do të përcaktojë se kush ishte përgjegjës për aksidentin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb