Ish-engjëlli i “Victoria’s Secret”, Erin Heatherton, ka pranuar se ka marrë pilula diete dhe i ka injektuar vetes hormone artificiale për shkak të frikës se do të pushohet nga gjiganti i të brendshmeve nëse nuk humbet peshë. Modelja 32-vjeçare filloi të ecte në sfilatën e markës në vitin 2008, por “i mbylli krahët” përgjithmonë në vitin 2013 pasi pretendoi se marka i bëri presion për të humbur peshë.

Në një përpjekje të dëshpëruar për të humbur peshë, modelja e lindur në Illinois vizitoi një ‘nutricionist për yjet’, i cili i sugjeroi asaj të merrte frenues të oreksit. Duke folur në një episod të ardhshëm të podcast-it “Fallen Angel”, Erin tha se gjërat nuk shkuan mirë kur ajo natyrisht filloi të fitonte peshë në moshën 25-vjeçare.

Një zëdhënës i Victoria’s Secret tha për FEMAIL

Ka një ekip të ri drejtues në Victoria’s Secret, i cili është plotësisht i përkushtuar për transformimin e vazhdueshëm të markës me fokus në krijimin e një mjedisi gjithëpërfshirës për bashkëpunëtorët, klientët dhe partnerët tanë për të festuar, ngritur dhe mbrojtur të gjitha gratë.

Ndërkohë, bukuroshja ka treguar rreth arsyes pse e bëri këtë veprim. E tmerruar nga humbja e punës, Erin kërkoi ndihmën e një mjeku i cili e drejtoi atë në një heqës të oreksit dhe injeksioneve të hormoneve.

Kishte një pikë të caktuar ku gjithçka që bëja nuk jepte të njëjtat rezultate. Isha pak më e madhe. Në retrospektivë, kjo është vetëm biologjia dhe mënyra se si funksionon trupi. Ju nuk keni të njëjtën madhësi kur jeni 18 vjeçe dhe kur jeni 25 vjeçe.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb