Persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur një shumë parash në kishën “Shën Dhimitrit” në Himarë. Ngjarja në fjalë ka ndodhur në Palasë.

Burime zyrtare nga policia e Vlorës bënë me dije se autorët kanë arritur të vjedhin një sasi parash prej 10.000 lekë.

Aktualisht policia ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve, të cilët nuk kanë pasur ‘frikë’ as nga Zoti, duke vjedhur objektet e kultit.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: