Zbardhen emrat e 5 punonjësve të Departamentit të Administratës Publike (DAP)-it për të cilët janë lëshuar 5 urdhër-arreste në lidhje me sulmet kibernetike pas të cilave fshihet Irani.

Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për BalkanWeb emrat e 5 punonjësve të IT-së në DAP.

Konkretisht;
Rudina Llagami
Albi Gjeka
Altin Sallaku
Alketa Sulo
Igli Lubonja

Burimet bëjnë me dije për BalkanWeb se hackerat kanë shfrytëzuar aksesin që ka sistemi i IT-së së DAP në data baza-t që janë hackeruar. Kujtojmë se ditët e fundit hackerat kanë publikuar e-maile të kryeministrit Edi Rama, listën e punonjësve të SHISH-it apo dhe targat e makinave.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: