Mbi 100 automjete të vogla dhe mbi 20 kamionë qëndrojnë në pritje në pikën e kalimit kufitar të Qafë-Thanës.

Pritja e tyre ka ardhur si pasojë e hakerimit të sistemit tek pala maqedonase.

Pritet që procedura të filloj në mënyrë manuale për të vazhduar kalimi i mjeteve, duke eliminuar kështu radhën kilometrike të krijuar në kufi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb