Pasi janë bërë prindër të të voglit Archie, Harry dhe Meghan festojnë vitin e parë të martesës së tyre.


Dukët e Sussex kanë festuar eventin duke publikuar në profilet e tyre sociale video që tregon pamjet e patreguara nga royal weeding, e celebruar një vit më parë në kështjellën Wisdor.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Shumë foto private, që tregojnë çiftit gjatë përgatitjeve dhe përpara altarit. ‘Faleminderit për të gjithë dashurisë dhe mbështetjen nga ana e të gjithë juve kudo që jeni në botë. Cdokush prej jush e bën këtë ditë akoma më të bukur’. Ky është mesazhi zyrtar i lançuar nga Harry dhe Meghan që shoqëron videon.


Si kolonë muzikore kënga e zgjedhur prej tyre “This Little Light of Mine”, që ishte himni i mbylljes së martesës së tyre.
Në rrjetet sociale kanë vërshuar urime nga e gjithë bota për Dukët e Sussex.

(da.xha/BalkanWeb)

 

View this post on Instagram

 

Happy one year anniversary to Their Royal Highnesses, The Duke and Duchess of Sussex! Today marks the one year anniversary of the wedding of The Duke and Duchess of Sussex. Their Royal Highnesses exchanged vows at St George’s Chapel within the grounds of Windsor Castle on May 19th, 2018. The selected song “This Little Light of Mine” was chosen by the couple for their recessional. We hope you enjoy reliving this moment, and seeing some behind the scenes photos from this special day. A message from The Duke & Duchess: Thank you for all of the love and support from so many of you around the world. Each of you made this day even more meaningful. Photo credit: Chris Allerton (B&W); PA (color) ©️SussexRoyal (B&W images and video)

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb