Princi Harry dhe Meghan, që janë në pritje të lindjes së fëmijës së tyre të parë, po mendojnë të shkojnë të jetojnë disa vite në Afrikë, pas ardhjes së jetë të Royal Baby, ndoshta që ka viti i ardhshëm.

Kështu shkruan e përjavshmja Sunday Times, sipas së cilës hipoteza lind nga David Manning, ish ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara dhe sot këshilltari special i princit në çështjet ndërkombëtare.
Propozimi i tij do të finalizohet për të krijuar një rol ‘ndërkombëtar’ për dukët e Sussex.

Transferimi i çiftit mbretëror, vendimi për të cilën nuk është marrë ende, e zbuluar gazeta e të dielës britanike, do të vendoset brenda 2020 dhe do të jetë në një vend të Commonwealth.

Kontinenti afrikan ka një konsorcium prej 19 anëtarësh, përfshirë Afrikën e jugut, Uganda-n dhe Ghana.

Por prapa njoftimeve të Sunday Times, ka nga ata që ‘lexojnë’ një formë mërgimi të pashpallur të çiftit, për të qëndruar sa më larg të mundin nga William dhe Kate, pas mosmarrëveshjeve të mëdha që kanë pasur së fundmi mes tyre.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb