Erik Ten Hag, trajneri i ri i Man.United, ka një detyrë të vështirë përpara, ende pa nisur mirë punën i duhet të bëjë një zgjedhje të fortë. Tekniku holandez duhet të vendos se kush do të jetë trajneri i ri i “djajve të kuq” pasi Harry Maguire është drejt shkurorëzimit.

Maguire vjen pas një sezoni shumë të dështuar, gafa pafund që i rënduan United në më shumë se një herë. Edhe në sezonin e fundit, çështje e kapitenit bëri shumë zhurmë në radhët e United. Për të shmangur skenarë të tillë, Ten Hag duhet të bëjë një zgjidhje të shpejtë.

Dddddd
Dddddd

C.Ronaldo është një kandidat i fortë, por mbetet për tu parë nëse do të largohet apo jo. Me shiritin në krahë të CR7 dhomat e zhveshjes do të kishin më shumë peshë. Një opsion tjetër është edhe David de Gea, një nga lojtarët me më shumë ndeshje aktualisht te United. Opsione të tjera janë edhe Bruno Ferandes dhe Marcus Rashford.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb