Çdo koncert i Harry Styles është shitur që në ditët e para të shpalljes së turneut të tij.

Ylli 29-vjeçar i popit është aktualisht në turne në Australi dhe imazhet e para të turmës që shkoi për ta shijuar live janë bërë virale në internet.

Sonte është koncerti i madh i Styles në Melburn në Marvel Stadium dhe situata jashtë ambientit është e paprecedentë.

Pavarësisht një paralajmërimi për të mos filluar radhët para orës 9 të mëngjesit në stadium, tifozët nuk dëgjuan.

Radhë të mëdha filluan të krijohen nga stadiumi në stacionin Southern Cross nga ora 4 e mëngjesit të së premtes.

Videot e publikuara në TikTok tregojnë imazhe të pabesueshme të mijëra njerëzve që qëndrojnë për orë të tëra për të siguruar një vend të mirë në koncert. Të tjerët planifikuan përpara dhe sollën me vete tavolina dhe karrige të lëvizshme.

9News raportoi se disa fansa kishin filluar të prisnin në radhë edhe më shumë se 32 orë përpara se të hapeshin dyert për koncertin në orën 11 të mëngjesit të së enjtes.

@i.work.in.a.bakery2

the larry hug 😢 #larrystylinson #larrystylinsonvideos #harrystyles #harrystylesvideos #louistomlinson #louistomlinsonvideos #fyp #foryou #larryvids

♬ original sound – user85177493155

“Kam ardhur këtu në orën 11:00 dje në mëngjes, kështu që unë do të jem këtu për rreth një ditë e gjysmë,” tha një fans.

Edhe pse jo në përputhje me rregulloret e ngjarjes, zyrtarët lejuan një pjesë të turmës të hynte në ambientet e brendshme të stadiumit për shkak të temperaturave të larta në qytet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb