Këshilli i Përgjithshëm i Avokatisë së Shqipërisë ka vendosur të bojkotojë pa afat të gjitha seancat e proceseve gjyqësore civile, penale dhe administrative.

Në vendimin e sotëm, avokatët do të bojkotojnë edhe seancat e proceseve gjyqësore të masave të sigurimit personal në të gjitha shkallët e listave të avokatëve të caktuar për mbrojtjen e detyrueshme dhe ato të ndihmës juridike dytësore të miratuara për vitin 2022.

Kujtojmë se bojkoti ka nisur prej ditësh dhe do të vazhdojë pa afat, për shkak të miratimit të hartës së re gjyqësore nga Këshilli i Lartë Gjyqësor, që parashikon shkrirjen e disa gjykatave në rrethe.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb