Përparimet ruse në të gjithë Ukrainën janë ngadalësuar ditët e fundit, ndërkohë që viktimat e luftës rriten.

BBC shkruan se forcat detare po mblidhen në Detin e Zi pranë Odesës, por trupat mbështetëse ruse rreth Mykolaiv mbeten të bllokuara.

Rrethimi i Mariupolit vazhdon ndërsa 20,000 njerëz u evakuuan, ndërkohë që përpjekjet për të rrethuar dhe shkëputur kryeqytetin Kiev po vazhdojnë. Për më tepër shihni hartën në terren, ku shfaqet avancimi i ushtrisë ruse.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: