Shërbimi i sigurisë së brendshme të Ukrainës pretendon se ka përgjuar një telefonatë që dëshmon se Rusia është përgjegjëse për shkatërrimin e digës Kakhovka në Kherson.

Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës postoi një videoklip audio një minutë e gjysmë të bisedës së supozuar në kanalin e saj Telegram.

Moska pretendon se Ukraina e bombardoi digën nga lart të martën, ndërsa Kievi thotë se Rusia e hodhi në erë nga brenda. Pamjet me dron të publikuara dje nuk treguan asnjë provë të granatimeve nga lart.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb