Banorët pranë zonës ku u hodh në erë hotel “Bizanti” në Sarandë kanë treguar se shpërthimi ka shkaktuar panik dhe frikë tek të gjithë. Ata tregojnë se kanë menduar se ishte tërmet dhe se po shembej pallati i tyre.

“Ç’faj kemi ne! Thamë se ra pallati, thamë se u fundos pallati”, shprehet një prej banoreve.

“Ne thamë se gjëmoi”, shprehet një çift.

“Thamë se ishte tërmet, po shpëtuam”, thotë një banore tjetër.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb