Helena Christensen, që do të festojë 52 vjetorin në 25 dhjetor, po jeton një rini të dytë. Shumë e bukur dhe seksi, njësoj si në kohët kur dominonte pasarelat e modës në Vitet Nëntëdhjetë, sot në rrjetet sociale të lë me gojë hapur me format e saj perfekte.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

E shtrirë me bark në një divan në poza intriguese ajo shfaqet nudo, duke ofruar për ndjekësit e saj foto të nxehta. Helena ka një fizik të mahnitshëm dhe një sensualitet të lindur. E gjitha e zhveshur fotot e saj shumë erotike ngacmojnë fantazinë e ndjekësve.

Christensen ka qenë një nga modelet më të dashura dhe të vlerësuara të viteve 90 dhe ka qenë gjithmonë në Olimpin e modës së bashku me Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Carla Bruni dhe Cindy Crawford.
Larg nga pasarelat tashmë prej disa kohësh, së bashku me një mikeshë ajo ka themeluar një brand veshjesh luksi në New York. Rrjetet sociale janë vendi ideal për të vazhduar ekspozimit përpara objektivit të kamerave dhe ajo nuk zhgënjen asnjëherë fansat me fotot intriguese.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb