Të paktën 40 nxënës dyshohen se janë helmuar në Shalë të Lipjanit.

Mediat në Kosovë shkruajnë, se në Qendrën Mjekësore Familjare gjatë ditës janë trajtuar një numër i madh pacientësh, të cilët kanë pasur simptoma të ngjashme me njëri-tjetrin.

Pacientët, kryesisht nxënës së shkollës fillore e të mesme, mësohet se kanë konsumuar ushqim në të njëjtin vend.

Autoritetet dyshojnë se helmimi ka ardhur nga uji, ndaj për këtë arsye inspektorët kanë shkuar në terren dhe kanë marrë mostrat e duhura.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: