Ambasadori francez në Ukrainë, Etienne de Pocins ka njoftuar se ekipi francez që do të ndihmojë në hetimet e krimeve të luftës ka mbërritur në qytetin ukrainas në Lviv.

Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale ai gjithashtu është shprehur se punë pritet të fillojë nga nesër (të martën).

France

Po ashtu ambasadori pohoi se stafi francez ishte i pari që i dha Ukrainës një ndihmë të tillë, sakaq më herët Perëndimi dhe Ukraina akuzuan Rusinë për krime luftë gjatë pushtimit të vendit.

97

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb