FBI po kryen kontrolle në shtëpinë e presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e hetimit për dokumentet e klasifikuara,

Lajmi është bërë i ditur nga avokati i tij i cili njoftoi se kërkimi ishte po ndodh me “mbështetjen e plotë” të presidentit.

CBS ka raportuar se hetimi ka të bëjë me një hetim më të gjerë në trajtimin e dokumenteve të klasifikuara.

FBI nuk ka komentuar mbi kërkimin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb